RODZINNE ATRAKCJE

Wiele ciekawych form spędzenia wolnego czasu dla małych i dużych.

NASZA LOKALIZACJA

Doskonała baza wypadowa na zwiedzanie Darłówka i okolic.

ZDROWIE

Mikroklimat, który podreperuje zdrowie i poprawi samopoczucie.

Darłowo położone u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Leży z dala od większych miast i ośrodków przemysłowych – 38 km od Koszalina i 46 km od Słupska.
Darłowo dzieli się na dwie części: usytuowana bardziej w głębi lądu część o charakterze historycznym oraz cześć nadmorska zwana Darłówkiem.
Pierwsza z nich spełnia typowe funkcje gospodarcze i kulturalne, jest siedzibą urzędów miejskich i gminnych. Druga ma charakter portowy.
Miasto zachowało średniowieczny, szachownicowy układ ulic. Uroku dodają kamieniczki otaczające rynek z Fontanną Rybaka – pomnik ku czci ludzi morza. Warto zwiedzić zamek Książąt Zachodniopomorskich z XIVw. , darłowski Kościół Mariacki (znajduje się w nim sarkofag księcia Eryka – króla Danii, Norwegii i Szwecji), Bramę Kamienną zwaną Wysoką z XIVw., Kaplicę Gertrudy oraz most zwodzony znajdujący w Darłówku i Latarnię Morską.
Miasteczko, a zwałaszcza jego nadmorska część – Darłówko – jest chętnie odwiedzanym ośrodkiem wypoczynku i turystyki. Dysponuje bowiem szeroką i piaszczystą plażą oraz parkiem wodnym z podgrzewaną wodą morską.
Atrakcją komunikacyjną tych dwóch części miasteczka jest tramwaj wodny oraz dorożki. Uwielbiane przez turystów jest wędkowanie z kutra na pełnym morzu.. Zapraszamy do naszych stadnin, gdzie można skorzystać z jazdy konnej. Wspaniały relaks zapewnią Państwu ścieżki rowerowe, baseny, wspomniany wcześniej aquapark oraz wiele różnorodnej gastronomii. Czyste wody Bałtyku, piękne lasy i jeziora to dobry i aktywny wypoczynek. Serdecznie zapraszamy na wczasy i wypoczynek do Darłowa i Darłówka.

 +48 697 979 911

 ul.Bałtycka 8, 76-153 Darłówko